LED lentes, barošanas bloki un LED lentu profili

LED lentes vairs nav nekāds jaunums, taču joprojām tā ir aktuāla tematika. Ar LED lentu palīdzību ir iespējams izgaismot praktiski jeb ko, sākot no skapīša apakšas un beidzot ar ēkas izgaismošanu gan no iekšpuses, gan āras. LED lentes pārsvarā izmanto, kā dekoratīvā apgaismojuma risinājumu, pateicoties to plašajām krāsu un montāžas iespējām. Taču ir iespējams lentes izmantot arī kā pamata apgaismojuma risinājumu. Tāpēc projekta sākumā, būtu nepieciešams apzināties savas vēlmes un vēlamo lentes effektu.

Esam novērojuši, ka patērētāji bieži vien apmulst un paši nespēj nokomplektēt sev nepieciešamo LED lentes komplektu. Ceram, ka šis blogs kalpos kā labs palīgs Jūsu projekta plānošanā. Taču, ja Jums rodas jautājumi un neskaidrības, tad esam vienmēr atvērti palīdzēt ar padomiem, vai nokoplektēt nepieciešamās lietas Jūsu vajadzībām. 

LED lentes.

LED lentes atšķirās pēc daudz un dažādiem rādītājiem, taču visa pamatā ir barošanas spriegums, kas nosaka pēc cik metriem LED lente ir atkārtoti jānobaro, lai nerastos gaismas kritumi. 12V LED lentes nepieciešams nobarot ik pēc 5 metriem, 24V LED lentes ik pēc 10 metriem. Neievērojot šos norādījumus LED lente tuvāk barošanas avotam spīdēs gaišāk, taču tālākajos punktos blāvāka. Ja nepieciešams uzstādīt lentes lielākās metrāžās, tad jāizmanto sekojoši barošanas varianti.

  1. Paralēlais slēgums- ik pēc 5 metriem LED lenti jāpieslēdz strāvas padevei.
  1. Barošanas avots pieslēgts abos LED lentes gaismas galos, lieliski noderēs 12V lentei 10m garumā.
  2. Izmantojot vairākus barošanas avotus.

 

Kā aprēķināt, cik jaudīgs barošanas bloks ir nepieciešams?

Uz LED lentu iepakojuma un arī interneta veikalā LEDveikals.lv pie lentēm ir norādīts enerģijas patēriņš uz vienu metru, piem. 9,6W/m. Parasti LED lentes tiek pārdotas 5 metrus garos ruļļos, tad lai noskaidrotu cik jaudīgs barošanas bloks ir nepieciešams, tad jāreizina norādītie Vati (W) ar metriem. Šajā gadījumā tas būtu 9,6×5=48 W, kas nozīmē, ka nepieciešams vismaz 50W barošanas bloks.

LED lentes profili.

Materiāls: LED lentes profili tiek izgatavoti no alumīnija un plastmasas. Alumīnija profili parasti ir izturīgāki un labāk dzesē LED diodes, tāpēc tie ir labāki izvēlei gadījumos, kad LED lentas izstaro intensīvu siltumu. Plastmasas profili ir piemēroti vienkāršākām lietošanām un vietām, kur siltuma vadība nav tik kritiska.

Veids:  LED lentes profili ir dažāda veida, piemēram, iestrādājami virsmā, uz virsmas uzlikti vai arī leņķveida profili stūriem. Iestrādājamie profili tiek ievietoti virsma vai mēbeļu iekšpusē, tādējādi nodrošinot diskrētu un integrētu izskatu. Uz virsmas uzliktie profili tiek uzstādīti virs esošās virsmas, piemēram, sienas vai griestiem, un tie var būt kā dekoratīvs elements. Leņķveida profili ir piemēroti vietām, kur tiek savienoti griesti ar sienām. 

Profilu raksturs: Profiliem var būt dažādi atstarojuma raksti un leņķi, kas ietekmēs gaismas izplatīšanos un difūziju. Daži profili nodrošina vienmērīgu izgaismojumu, savukārt citi var sniegt vairākus izgaismojuma leņķus vai izplatīt gaismu vienā virzienā. Izvēloties LED lentes profilu, ir svarīgi ņemt vērā vajadzības pēc izgaismojuma un izvēlēties piemērotu profila veidu.

Uzstādīšanas vieta: Izvēloties LED lentes profilu, ir jāņem vērā uzstādīšanas vieta un tās apstākļi.