Kā izvēlēties un uzstādīt spuldzīšu virtenes?

Virteņu izvēle:

Izvēloties spuldzīšu virtenes, pats galvenais rādītājs ir to aizsardzības klase pret mitrumu un putekļiem. Spuldzīšu virtenēm jābūt vismaz ar aizsardzības klasi IP44, lai tās droši varētu lietot ārā, visa gada garumā. 

Kad virtenes ir atrastas, tālāk ir nepieciešams veikt dažus nelielus aprēķinus. 

Sākumā, jāizplāno virtenes sākuma posms, to vislabāk ir ierīkot pēc iespējas tuvāk elektrības pieslēgumama. Tas nepieciešams, lai virtenes varētu ieslēgt, kā arī lai saprastu cik garš sākuma vads Jums ir nepieciešams.

Tālāk, izvēlētajā teritorijā ir jāiztēlojas, kur tiks stiprinātas virtenes? Starp ēkām,  starp kokiem,  pie ēkas fasādes, pie terases?  Jāizmēra attālumi starp visām stiprinājuma vietām un tā tiks iegūts nepieciešamais virtenes garums.  SVARĪGI! Ja, viens virtenes laiduma posms ir garāks par 10 metriem, tad uzstādīšanas brīdī  virtene obligāti jāsēdina uz metāla troses. Pretējā gadījumā, tās ātrāk izstiepsies un deformēsies. 

Lai izvēlētos spuldzīšu veidu un daudzumu ir jāsaprot, kāds ir spuldzīšu virtenes mērķis? Spuldzīšu virtenes var izmantot gan kā dekoratīvu elementu, gan kā pamata apgaismojumu, lai izgaismotu teritoriju.  0,5W- 1W spuldzītes vairāk būs paredzētas dekoratīvam mērķim, taču 1W-2W spuldzītes var izmantot, kā pamata apgaismojumu.  Šeit lielu lomu arī spēlēs kāds ir spuldzīšu skaits uz vienu metru? LEDveikals.lv piedāvā spuldzīšu virtenes, ar diviem dažādiem attālumiem starp spuldzītēm. Virtenes pieejamas gan ar 1 metra atstarpēm, gan ar 0,5m atstarpēm. Piemēram, 20 metrīga virtenes var būt aprīkota gan ar  20 spuldzītēm, gan ar 40 spuldzītēm.

Uzstādīšana:

Kad aprēķini ir veiksmīgi  izdevušies un virtene ir nonākusi pie Jums, ir laiks to uzstādīt Jūsu plānotajā vietā.

Šeit būs daži piemēri un stiprinājumu veidi: 

  1. Uzstādīšana pie ēkas fasādes ar nagliņām.

Vieglākais veids, kā piestiprināt virtenes pie ēkas fasādēm ir izmantojot vadu stiprinājumu nagliņas. Vads jāstiprina pēc iespējas tuvāk spuldzītēm, jo tur ir vislielākais virtenes svars. Mūsu piedāvātās spuldzīšu virtenes vislabāk sadērēs ar 5-6mm platām nagliņām. 

 

  1. Uzstādīšana uz āķiem. Ja laidums nepārsniedz 10 m.

Ja virtenes laidums nepārsniedz 10 m, tad to var stiprināt izmantojot skrūvējamus āķus. Āķi var ieskrūvēt koka virsmā, uzkabināt uz tā nostieptu virteni un virteni nofiksēt ar plastamsas savilcējiem. Vienā stiprinājuma vietā plastmasas savilcējus jāizmanto vismaz divus, lai pievilktu vadu no abām pusēm un virtene laika gaitā nenosēstos.

  1. Uzstādīšana uz trosēm. Ja laidums pārsniedz 10 m. 

Ja virtenes laidums pārsniedz 10 m, tad OBLIGĀTI stiprināšanai jāizmanto metāla troses.  Jāizmanto trose sākot ar 1 mm diametru, taču ja plānojat garus laidumus, tad drošāk būs izvēlēties 2-3mm biezu trosi. Lai būtu iespējams trosi nospriegot, nepieciešams speciāls troses spriegotājs un savienotāji.

  1. Uzstādīšana pie koka.

Pie augošiem kokiem nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot 1. un 2. stiprināšanas metodi, tā tiks nodarīti bojājumi kokiem un dabai kopumā. Lai dabai draudzīgi piestiprinātu virteni pie kokiem, nepieciešams sagatavot nelielus koka klucīšus. Koka klucīšos jāiezāģē plāna rieva, lai būtu kur ieguldīt trosi. Kad klucīsši sagatavoti, tos liek apkārt kokam un savelk ar metāla trosi, izmantojot augstāk redzamos troses spriegotājus un savienotājus.

Spuldzīšu virteņu uzstādīšana ir bīstams darbs, lielā augstumā, tāpēc pirms ķeraties klāt pie darba iesakam  izvērtēt savas prasmes un spējas. Noteikti attiecieties pret šo darbu nopietni un ievērojiet visus darba drošības norādījumus, izmantojiet tikai drošus un pārbaudītus darba rīkus, tas palīdzēs Jums izvairīties no nevēlamām trauma. 

Lai sevi neapgrūtinātu un nepakļautu nevajadzīgam riskam, iesakām izmantot profesionāļu pakalpojumus. LEDuzstadisana.lv pieredzējušie darbinieki ir uzstādījuši spuldzīšu virtenes vairāku kilometru garumā, tāpēc mēs garantējam izcilu gala rezultātu, par pieņemamu cenu.